News

kiralık platform iskele

kiralık platform iskele

kiralık platform iskele

Eski iskele çeşitlerine göre bir çok güvenlik ve kullanım avantajı sağlayan kiralık platform iskelele lerimiz, size öncelikli olarak can güvenliği sağladığı gibi, güvenliğin yanında hız, hareket kabiliyeti, montaj kolaylığı, nakliye gibi avantajları ile, kazandırdığı zaman ise yatırım tasarrufu ve gelir olarak geri dönmektedir. Eski tip yöntemler ile yapacağınız montajlarda birçok kişiye, malzemeye ve zamana ihtiyaç duyarken platform iskele size avantajları ile tüm bu yükü en aza indirerek kazanç sağlar.
Çalışma alanınızda ayrıcalık kazanmak sizin elinizde. Projelerinizde hızlı, konforlu, kaliteli ve güvenli çalışma imkanı sunan Alisan Makina Kiralık platform iskele yeni çıkan teknolojilerini sizinle paylaşmaktan gurur duyar.
Üstelik yasal olarak zorunluluk haline gelen iş kazalarını önlemek adına atılan adımlar, sizi platform iskele kullanmaya yönlendirmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın açıklamış olduğu resmi verilere göre inşaat sektöründe meydana gelen kaza tipleri oranları %44 Düşme, %11 Malzeme Düşmesi, %8 Elektrik, %14 Makine ve kalan yüzdelik dilimde diğer iş kazaları oluşturmaktadır.
İnşaat sektöründe en çok tercih edilen yeni modelimiz ile, Türkiye’de tek TSE belgeleri ile ( TS EN 1495 + A2 / Kaldırma Platformları- Sütunlu Çalışma Platformları) makineleri bünyemizde barındırarak kalitesi ile fark yaratan platform iskeleler ile öncelikle kiralık platform iskele kiralama ankara hizmeti sunmaktayız.

Özellikle yeni model platform iskelemiz;

  • » Tek kolon üzerine 10.5 m. Ye kadar açarak kullanılabilmesi,
  • » Klasik örümcek iskele sistemine kıyasla kolay, çabuk kurulum ve sökümü,
  • » Cephede kullanılacak malzemelerin, istenilen kata hızla ve güvenli ulaşımı,
  • » Elektronik motor gücüyle dikey olarak metal kolonlar üzerinde, yükselip açılması,
  • » Tüm bu özellikleriyle; yeni inşaat projelerinizin yanı sıra, var olan bina ve tesislerin bakım, onarım, cam, alüminyum, granit kaplama mantolama, boyama, sıva gibi her türlü dış cephe işlemlerinizde hızlı ve güvenli kullanma imkanı sunar.

Yüksek iş güvenliği;

Çalışacakları zemin daha düzayak, güvenli ve geniş olduğu için daha çok iş yapma olanağı sağlar.. İşçi emniyet kemerini rahatlıkla kullanabilir. İş kazası ise maliyetle kıyaslanmaz bile.

Zaman ve işçilikde ciddi tasarruf;
İşçiler bir düğmeye basarak, platformu diz ile omuz hizasındaki en ergonomik seviyeye getirebildikleri için daha rahat çalışabilir, bu da daha çok imalat yapmalarını sağlar. İşçilik maliyeti de buna bağlı olarak ciddi oranda düşer.Malzemeyi yanlarında yukarı taşıyabildikleri için, malzeme hazırlık ve taşımasında daha az işçiye ihtiyaç duyulur. İşçilerin aşağı yukarı hareketi en aza iner.
Verimli iş ve düşük maliyetler sağlaması;
Kurum söküm, iskeleden daha kolay ve ucuzdur. Platform 1,25TL/m2 ye kurulup sökülürken, diğer iskeleler 2- 2,50 TL/m2 dir.
Ankraj bağlantıları daha azdır; 50 metre platformda sadece 8 bağlantı vardır.
Yerleşimli binalarda geceleri ayrı bir korumaya gerek duyurmaz. yeni Platform üst kata park eder.
İskele boyalı borudan mamuldür; her sökümde kayıp olması kaçınılmazdır, bu da kiralama yapan firmanın, kiralayana teminatında sorun yaşatır. Kiralık Platform iskele ise dayanıklı malzemedir.
1000m2 iskele 1 kamyonla taşınırken, 30*90 platform (3000 m2) 2 kamyonla taşınır. Yükleme ve boşaltma az parça olduğu için daha kolay ve ucuzdur.
Platform konsol uzatmalar ile En*Yükseklik kadar alan gerektirirken ayak 2,5 metreden daha kısa olmadığı için boru iskele hareketli cephelerde %15-20 daha fazla metraj gerektirir.
İskele kurum söküm zaman aldığı için, zamanın önemli olduğu durumlarda binanın 4 tarafı da iskele ile kaplanmalıdır. Platform iskelede ise, bina “L veya U” şeklinde kaplanıp cephenin işi bittiğinde 3 günde diğer cepheye geçilebilir. Böylece daha az yatırım gerekir.
İşin kontrolü platformda işveren veya proje müdürü tarafından daha kolay yapılır. Dolayısıyla, imalat hatalarının daha sonra büyük maliyetlere ulaşması baştan engellenir. kiralık platform iskeleler için bize ulaşın.

Ürün Teknik Özellikleri;

Max. Uygulama Yüksekliği Tek Ankraj İle : 12 metre
Max. Uygulama Yüksekliği Cephe Ankraj İle : 100 metre
Max. Ankrajsız Uygulama Yüksekliği : 10 metre
Cephe Ankrajları Arası Mesafe : 6 Metre
Asansör Hızı : 15 Metre / Dakikada
Mast Kolonlar (Kule) Uzunluğu : 120 Cm
Mast Kolon Kule Agirligi : 43
Platform Ölçüleri : 120 cm x 140 cm
Platform Ağırlığı : 43
Platform Ölçüleri : 120 cm x 140 cm
Mekanik Güvenlik Freni : Hıza duyarlı emniyet paraşüt
Acil Durumda Durdurma ve Limit Swichleri : Alt ve üst swichler
Elektro Manyetik Fren : Mıknatıslı Fren
Max. Platform Uzunluğu / Kapasite : 10.6 m / 1000 kg

POST YOUR COMMENT

Your email address will not be published.